Podstawowy szyk w wąskim korytarzu. Operatorzy ustawieni są w szeregu, jeden za drugim. Poruszają się pod ścianą, nie ocierając się o nią. Pierwszy operator osłania przód, a drugi jest za niego lekko wychylony i również osłania podstawowy kierunek, wzmacniając tym samym siłę ognia. Sektory ogniowe pozostałych operatorów nie zostały zaznaczone aby nie komplikować schematu. Trzymają oni broń na zewnątrz szyku, aby nie celować kolegom w plecy i w razie kontaktu w możliwie najszybszy sposób wesprzeć pierwszą parę. Ostatni operator w szyku ubezpiecza tył podczas zatrzymania. W terminologi angielskiej tak ustawiony zespół nazywa się czasem “stack” lub “element”.
Podstawowy szyk w szerokim korytarzu. Zespół dzieli się na dwie grupy. Każda ubezpiecza przeciwległą ścianę, tym samym ubezpieczająć front swoich kolegów. Zespoły poruszają się tym samym tempem równolegle do siebie.
Od samego czytania tych technik się nie nauczysz. Dotyczy to wszystkich technik i taktyk opisywanych w dziale szkoleniowym.
Samo przeczytanie nie wystarczy, co więcej daje złudne poczucie bezpieczeństwa i może być tragiczne w skutkach jeżeli coś się stanie. Zanim zaczniesz samodzielnie działać koniecznie trzeba przećwiczyć używanie tych technik. W czasie działań liczy się każda sekunda, a twoja reakcja musi być błyskawiczna.
Nie będzie czasu na zastanawianie się… ”Hmm… co Oni tam w tym dziale szkoleniowym pisali?”
Zawodowi Operatorzy oraz zawodowi żołnierze bezustannie ćwiczą mimo iż znają schematy działań i różnorodne techniki i są zawodowcami – więc strzelcy nie powinni się uważać za kogoś lepszego – kto poznał je wszystkie bo poczytał o nich a i być może raz je poćwiczył.